X
تبلیغات
رایتل

مرتبه
تاریخ : جمعه 27 اسفند‌ماه سال 1389

تور جهانگردان، همواره در جست وجوی اماکن جذاب و دیدنی هستند تا با تماشای آنها خاطرات خوشی با خود به کشورهایشان ببرند.جالب است بدانید برخی از معروفترین اماکن تاریخی و شاهکارهای معماری جهان، آرامگاههایی هستند که بشر برای رسیدن به آرامش در خاک، آن ها را هرچه باشکوه تر و پرجلال تر ساخته است. خواندن فهرست 10 ‏تایی مشهورترین آرامگاه های جهان که سالانه میلیونها توریست در سراسر جهان از آن ها بازدید می کنند خالی از لطف نیست.تور جهانگردان، همواره در جست وجوی اماکن جذاب و دیدنی هستند تا با تماشای آنها خاطرات خوشی با خود به کشورهایشان ببرند.جالب است بدانید برخی از معروفترین اماکن تاریخی و شاهکارهای معماری جهان، آرامگاههایی هستند که بشر برای رسیدن به آرامش در خاک، آن ها را هرچه باشکوه تر و پرجلال تر ساخته است. خواندن فهرست 10 ‏تایی مشهورترین آرامگاه های جهان که سالانه میلیونها توریست در سراسر جهان از آن ها بازدید می کنند خالی از لطف نیست.

۱ ‏) تاج محل: بدون شک، تاج محل واقع در آکرای هند یکی از زیبا ترین آثار تاریخی جهان است. شاه جهان، این آرامگاه را در قرن هفدهم برای یادبود ‏همسر محبوبش ممتاز محل برپا کرد. در ساخت این بنای تاریخی از مرمر سفید راجستان هند، کریستال چین، فیروزه تبت و یاقوت سری لانگا استفاده شده است.

۲ ‏) اهرام ثلاثه مصر: این اهرام واعو در حومه قاهره که حدود 3 ‏هزار و 200 ‏سال قبل از میلاد مسیح بنا شده اند، بسیار مدرن به نظر می رسند.این اهرام که به نظر می رسد آسمان را شکاف داده اند، سالانه میلیون ها جهانگرد سوار بر شتر و مجهز به دوربین ویدیویی را جذب می کنند. برای ساخت این اهرام 20 ‏الی 30 ‏هزار کارگر به کار کرفته شده اند و بزرگترین هرم با بیش از 2 ‏میلیون قطعه ساخته شده است.

۳ ‏) معابد دوگون: مالی واقع در غرب آفریقا یکو از شگفت انگیز ترین نقاط جهان است که قبیله بدوی دوگون در آن جا زندگی می کند. معابد شگفت انگیز موجود در کوههای منطقه در حالی که راه قابل شناسای برای رسیدن به آن ها وجود ندارد جاذبه این منطقه را بیشترکرده است.

‏۴) گورستان غیر کاتو لیکی ایتالیا: در این گورستان که در منطقه ای پرجمعیت در شهر رم قرار دارد، شاعر انگلیسی جان کیتس که در سن 26 ‏سالگی درگذشت، و نیز شلی یکی دیگر از شاعران انگلیسی دفن شده اند. همچنین مقبره شگفت انگیز یک ژنرال رومی که به شکل هرم است در آن واقو شده است.

‏۵) آرا مگاه جاودان هالیوود: زمین های چمن بی عیب و نقص و بناهای یادبود در آرا مگاه شاهانه و جاودانه هالیوود، تصور نهایی اکثر هالیوودی ها است.اکنون محل زیبا و باشکوه پشت استودیو پارامونت مدفن کله گنده هایی از جمله رادولف والنتینو، بازیگر ایتالیایی، داگلاس فربنکس، بازیگر و فیلمنامه نویس و تهیه کننده آمریکایی و مل بلانکس، دوبله صدای «باگزبانی» است.

۶ ‏) کاتاکام: طبق قوانین باستانی رم، خاک سپاری در محدوده شهر ممنوع بود و جسد اکثر رومیان سوزانده می شد. اما مسیحیان در محدوده تونل های بی پایان زیرزمینی واقع در نزدیکی جاده قدیمی «ویاآپیا»  مردگان خود را دفن می کردند. این تونل ها که کاتاکام نامیده می شدند دارای نقاشیهای دیواری نخستین مسیحیان محر اب بودند و اکنون نماد خاطره انگیز ترین مکان ها در این کشور به حساب می آیند.

‏۷) آرا مگاه پری لاشز: این گورستان واقع در فرانسه که بیشترین بازدیدکننده در جهان را به خود اختصاص می دهد، محل دفن هنرپیشه های معروف و متفاوتی از جمله ادیت پیاف، خواننده فر انسوی، مارسل پرو ست، منتقد و نویسنده فر انسوی، اسکار وایلد، شاعر و نمایش نامه نویس ایرلندی، اونوره دو بالزاک، نویسنده فرانسوی است. پس از تاسیس این گورستان در سال 1804 ‏مدیریت آن برای جذب افراد به این مکان تصمیم به انتقال بقایای افراد معروف و سرشناس به این محل گرفت.

۸ ‏) معبد پاکال: در تپه های منتهی به کوههای چیاپاس و بقایای شهر قدیمی پالنکیس، معبد پاکال قرار دارد. این آرا مگاه متعلق به پاسکال، پادشاه و موسس این شهر در قرن هفت است که در مکانی باشکوه و پوشیده شده از مه و جنگل قرار دارد در داخل این معبد باشکوه کتیبه ها و اهرامی با پله های شیب دار قرار گرفته است که مشهورترین بنای تاریخی این شهر به شمار می رود.

۹ ‏) مقبره حیوانات فانگو هارتسدل: در سال 1896 ‏، یک دامپزشک به اسم ساموئل جانسن، باغ سیب خود را در اختیار دوستش گذاشت تا سگش را در آن جا دفن کند. هم اکنون این آرا مگاه واقع در نیویورک محل دفن یبش از 700 هزار حیوان خانگی از جمله سگ های جنگی مشهور و نیز بناهای یادبودی برای سگ های هلال احمر که در جنگ جهانی دوم شرکت داشتند و نیز حیوانات هنرپیشه های معروف است.

۱۰ ‏) شهر مردگان مصر: این مکان عجیب ترین آرا مگاه جهان محسرب می شود زیرا که نه تنها مرده ها بلکه زنده ها نیز در آن جا مستقر هستند، کمبود جدی مسکن در قاهره باعث اسکان خانواده ها در گورستان های بزرگ واقع در حومه شهر شده است، مردم مصر به طور سنتی مرده های خود را در محلی که دور تا دور آن اتاقهایی برای اسکان افراد در زمان عزاداری های طولانی قرار دارد، دفن می کنند. ‏در حال حاضر افراد ساکن در گورستان از سنگ قبر به عنوان میز استفاده می کنند!طبقه بندی:
ارسال توسط ---

قالب وبلاگ