X
تبلیغات
رایتل

rبسیاری از مردم تعدادی  زیادی از حیوانات را دیده اند و اغلب می توانند تصاویر واقعی حیوانات را از تصاویر جعلی تشخیص دهند. اما برخی از تصاویر تاحدی گمراه کننده است و به سختی می توان واقعی بودن آنها را تشخیص داد. ممکن است باور نکنید که تصاویری که در ادامه نمایش داده شده اند واقعی باشند، ولی من به شما اطمینان می دهم که تمام این حیوانات واقعی هستند و زمانی در این کره خاکی زنگی کرده یا می کنند.


تایگن Tigon
تایگن حیوانی است که از آمیزش شیر ماده و ببر نر به وجود می آید و اگرچه ممکن است نام این حیوان را تا کنون نشنیده باشید، ولی این حیوان یکی از محبوبترین حیوانات دورگه است. تایگنها به دلیل ساختار ژنتیکی دوگونه ای که دارند، برخی از خصوصیات شیرها و برخی از خصوصیات ببرها را به ارث می برند، و از سوی دیگر خصوصیات دیگری نیز دارند که مختص خود آنهاست که مهمترین جثه غیرعادی آنهاست.

لایگر Liger


لایگر نقطه مقابل تایگن است، یعنی از آمیزش شیر نر با ببر ماده به وجود می آید و این گونه نسبت به تایگن از محبوبیت بیشتری برخوردار است. وزن این جانور بیش از 700 پوند (هر پوند = 454 گرم) و طول آن از نوک دم تا بینی بیش از ده فوت (هر فوت = 30.48 سانتی متر) است و بی شک این جانور بزرگ ترین گربه سانان به حساب می آید.


دلفین صورتی
اگر به شما گفته بودم که دو تصویر بالا با استفاده از برنامه فتوشاپ به وجود آمده اند، و از شما می پرسیدم کدام قسمت عکس دستکاری شده است احتمالا جواب می دادید، رنگ آنها. اشتباه است. فقط با توجه به رنگ آب متوجه می شوید که رنگ این دلفینها تا چقدر نزدیک به رنگ صورتی است.

این جانور که نخستین بار در دریاچه ای در لویزیانا کشف شده، در واقع جانوری آلبینو (فاقد رنگدانه) است که دارای سایر ویژگیهای مشترک میان انسانها و حیوانات آلبینو از جمله رنگ چشم قرمز است.


بچه گربه یک چشماین حیوان یک چشم فاقد بینی در اواخر دسامبر سال 2005 به دنیا آمد و تنها یک روز زندگی کرد. زمانیکه این عکس منتشر شد بسیاری نسبت به واقعی بودن آن شک داشتند اما پس از بررسی جعلی نبودن این عکس ثابت شد، که یکی از دلایل اثبات آن این بود که در گذشته نیز حیوانات دیگری با یک چشم به دنیا آمده بودند.


ماهی Blobfishبه نظر من این زشت ترین چیزی است که تا به حال در زندگی ام دیده ام. ظاهر این ماهی طوری است که به نظر می رسد برای استفاده در کارتون کودکان کشیده شده است. این ماهی در قسمتهای عمیق اقیانوسها، آنسوی سواحل استرالیا زندگی می کند. بدن این ماهی برای اینکه بتواند در محیط پرفشاری که در آن زندگی می کند دوام بیاورد، از ماده ای مانند ژلاتین ساخته شده است. این ماهی برای غذا خوردن در هنگام حرکت در آب دهان خود را باز می کند و هر چه وارد دهان می شود را می بلعد.


روباه پرنده
اگرچه خفاشها حیوانات دوست داشتنی نیستند، ولی معمولا جانوران بی آزاری هستند. اما چه احساسی به شما دست می دهد اگر با خفاشی روبرو شوید که بالهایی به طول پنج فوت دارد؟ نام علمی این جانور که با نام روباه پرنده شناخته می شود (اگرچه به آنها خفاش میوه خوار نیز می گویند) Pteropus است و اندازه آنها اگرچه متفاوت بوده ولی از خفاشهای معمولی بزرگتر هستند. طول بال این خفاشها معمولا پنج فوت است، ولی گزارشهایی در مورد روباه های پرنده ای با طول بال بیش از شش فوت نیز ثبت شده است.


گاو دو سر
مهمترین نکته ای که در مورد این گاو باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این گاو تنها حیوان دو سری که تا کنون دیده شده نیست، و حیوانات دوسر دیگری نیز از جمله گربه ها تا به حال به دنیا آمده اند. اگرچه در موارد جدی تر این حالت می تواند سلامت حیوان را به خطر بیاندازد، اما گاوی که در این تصاویر مشاهده می کنید، از نظر سلامتی مشکل زیادی نداشته و داشتن دوسر فقط باعث بدشکل و دفورمه شدن بدن این حیوان شده است.


مار دوسرتصویر این مار دوسر نشان می دهد که پدیده حیوانات دوسر، پدیده ای نادر نیست و حیوانات مختلفی هستند که تا کنون با دو سر به دنیا آمده اند. علاوه بر گربه ها و احشام، خزندگان نیز جانورانی هستند که گاه با دو سر به دنیا می آیند و در واقع پدیده دو سر بودن در میان آنها بیشتر از جانوران دیگر اتفاق می افتد.


کوچکترین اسب جهان
کوچکترین اسب جهان که تنها 17 اینچ طول دارد، با نام Thumbelina شناخته می شود. این اسب ماده پس از تولد در می 2001 به شهرت جهانی رسید. Thumbelina فقط 57 پوند وزن دارد و تا کنون در بسیاری از برنامه های تلویزیونی و مطبوعات و رسانه ها نمایش داده شده است.


منبع: dirjournal.com

طبقه بندی:
ارسال توسط ---

قالب وبلاگ