X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 28 تیر‌ماه سال 1390
بنا به گزارش پلیس جده، به طور متوسط هر ماه 145 زن شوهران خود را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و این رقم 20 درصد از نرخ سالیانه خشونت خانگی را به خود اختصاص می دهد. فتیاه القریشی عضو کمیسیون حقوق بشر عربستان سعودی گفت زنان تنها زمانیکه به خشونت فیزیکی روی می آورند که در عصبانیت به حالت انفجار رسیده باشند و قادر به کنترل اعمال خود نباشند. او این سخنان را در گفتگو با عرب نیوز در مورد افزایش ضرب و شتم زنان علیه شوهرانشان مطرح کرد. او گفت قبل از اینکه این روند گسترده تر شود، باید مراکز مشاوره خانواده و نهادهای اجتماعی بیشتری برای مقابله با این معضل ایجاد نمود.

مختار محمد مولود، رئیس گروه آشتی در دادگاه عمومی مکه، که مشاور خانواده است، عنوان کرد که در این مرکز اختلافات مختلف بین شوهران و همسران حل و فصل شده است و به ذکر دو نمونه که در آن میان طرفین آشتی برقرار شد، پرداخت. در مورد اول، همسر مرتب شوهر خود را مورد ضرب و شتم قرار می داد و شوهر نیز شکایتی نمی کرد تا زمانیکه زن، شوهر را در حضور خویشاوندان او مورد ضرب و شتم قرار می دهد. شوهر در شکایت خود به دادگاه گفت: «تمام آن سالها من ساکت بودم و شکایتی نمی کردم ولی اینکه همسرم مرا در مقابل خویشاوندانم کتک بزند برایم خیلی سنگین بود.»

مولود مورد دیگری را ذکر کرد که در آن زن شوهر خود را تنها به این دلیل که او را برای نماز صبح بیدار کرده بود، به شدت مورد ضرب و شتم قرار داد. مرد در شکایت به دادگاه گفت: «من فقط او را در حالیکه در خواب عمیق بود برای نماز صبح بیدار کردم. وقتی از خواب بیدار شد بسیار عصبانی شد و بلافاصله شروع به زدن من کرد.» مولود گفت این دو مورد با آشتی طرفین با یکدیگر به پایان رسید.


منبع: یاهو
طبقه بندی:
ارسال توسط ---

قالب وبلاگ