X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 14 مهر‌ماه سال 1390


پسر بچه هندی از شر


دیپاک کومار ( Deepak Kumar ) پسر هشت ساله از کشور هند که از بدو تولد دارای دو پا و یک باسن اضافی در ناحیه قفسه سینه خود بود پس از یک جراحی ۴ ساعته از شر این اعضای انگلی که در حال رشد بود خلاصی یافت.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز،  این پسر بچه که در سراسر جهان با نام مستعار "پسر اختابوس" شناخته شده است با پاهایی که در قفسه سینه او رشد کرده بود و دوقلوی رشد نیافته او بود متولد شده بود.

گرچه خود دیپاک کومار در طول این سالها از وجود این قل ناقص در قفسه سینه احساس ننگ و شرمندگی می کرد اما از سوی برخی از هندوها او به عنوان تجسمی از خدا تصور شده بود. در حالی که دیگران از او به عنوان شیطان در بدن انسان نام می بردند.

جالب است که این مسئله گرچه برای این کودک عذاب آور بود اما موجب گشته بود که مردم ساده لوح با آوردن هدیه از روستاهای دور و نزدیک موجب بهبود اقتصاد خانواده فقیر او گردد. در انتها پدر او جهت رهایی فرزندش از عذاب از دریافت هدیه ها چشم پوشی کرده و  حاضر به انجام جراحی شد .

گروه پزشکی در بیمارستان شهر بنگلور هند با هدف اهدای یک زندگی عادی به این پسر بچه، طی یک جراحی چهار ساعته در ماه ژوئن موفق به حذف قول انگلی از قفسه سینه این کودک شدند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز،  خبر مشکل این پسر برای اولین بار در ماه فوریه در رسانه های عمومی با هدف  جمع آوری پول برای جراحی وی منتشر شد و به کمک افراد خیر هزینه جراحی این پسر روستایی تامین گردید.

دیپاک بعد از عمل جراحی به خبرنگاران گفت: من از داشتن زندگی ای متفاوت از دیگر بچه ها خسته شده ام. من فقط می خواهم یک زندگی عادی داشته باشم.پسر بچه هندی از شر


پسر بچه هندی از شر


پسر بچه هندی از شر


پسر بچه هندی از شر


پسر بچه هندی از شر


پسر بچه هندی از شر


پسر بچه هندی از شر


پسر بچه هندی از شرمنبع: سایت پزشکان بدون مرز (pezeshk.us) 


طبقه بندی:
ارسال توسط ---

قالب وبلاگ