کامیار فرامرزی مخترع جوان کرمانشاهی مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات کویت را کسب کرد اما به دلیل حک شدن نام «خلیج فارس» بر آرم، برشور و پوستر این اختراع از سوی مسئولین برگزاری این مسابقات مدال طلایش با مدال نقره تعویض شد.

کامیار فرامرزی موفق به اختراع دستگاه پاستوریزاتور شیر با شیوه جدید شده است و این اختراع تا کنون موفق به کسب مدال طلای ژنو سوئیس، itex مالزی و مدال برنز iena آلمان شده است پس از کسب مدال طلا در مسابقات جهانی اختراعات به دلیل حک شدن نام «خلیج فارس» بر روی آرم، بروشور و پوستر اختراع خود از سوی مسئولین برگزاری این مسابقات مدال نقره را دریافت کرد.
همچنین، این اختراع موفق به کسب جایزه ویژه کشور لهستان و نشان افتخار کشور چین نیز شده است.
فرامرزی درباره فراز و نشیب‌های کسب این مدال گفت: پس از بررسی اختراعات و با تأئید هیئت داوران، مدال طلای این دوره مسابقات برای اختراع من مسجل شد، اما چند ساعت پیش از اهدای جوایز مطلع شدم به دلیل استفاده از نام خلیج فارس در آرم، پوستر و بروشور اختراع خود علاوه بر اینکه از جایزه نقدی محروم شدم، مدال طلای من نیز با مدال نقره تعویض شد.
وی بیان داشت: اما من نه تنها ناراحت نیستم،بلکه به حک شدن آرم و لوگوی خلیج فارس بر روی اختراع خود افتخار می‌کنم.
این مخترع معتقد است اگر حمایت مادی و معنوی مسؤلان از وی صورت گیرد، طرح‌ها و اختراعات بعدی وی بارها و بارها پرچم ایران اسلامی را زینت بخش عرصه‌های جهانی می‌کند.

لازم ذکر است، تنها حامی مالی این مخترع تا کنون تنها دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه بوده است.


منبع: پرتال دانشگاهی کشور به نقل از  خبرگزاری فارس


طبقه بندی:
ارسال توسط ---

قالب وبلاگ