X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 30 مرداد‌ماه سال 1390


سلامت نیوز : متخصصان بهداشت عمومی می‌گویند 15 دقیقه ورزش در هر روز می‌تواند طول عمر شما را تا سه سال افزایش دهد.

به گزارش ایسنا ٬ متخصصان تایوانی در یک مطالعه جدید بیش از 400 هزار شرکت کننده را طی یک دوره 12 ساله تحت مطالعه قرار دادند. این افراد به طور هفتگی برنامه ورزش خود را گزارش می‌دادند. آنها به 5 گروه مختلف از نظر میزان و شدت فعالیتهای ورزشی تقسیم شدند.

نتایج مطالعات نشان داد گروهی که حداقل فعالیت ورزشی را در این مدت داشتند در مقایسه با گروهی که هیچگونه تحرک بدنی نداشتند، 10 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان بودند و طول عمر آنها نیز سه سال بیشتر شده بود.

به گزارش شبکه خبری ای‌بی‌سی، دکتر چی- پانگ ون متخصص اصلی در این مطالعات خاطرنشان کرد: 30 دقیقه ورزش روزانه و 5 روز در هفته یا بیشتر یک قانون طلایی است که دست کم 15 سال به طول عمر این افراد اضافه می‌کند، اما در بررسی اخیر معلوم شد که حتی نصف این زمان نیز برای انسان نتایج مفیدی دارد به طوری که 15 دقیقه ورزش روزانه خطر مرگ ناشی از سرطان را تا 11 درصد کاهش می‌دهد.

این متخصصان تاکید کردند: زنان و مردان در هر گروه سنی از این مزایا سود می‌برند و این حد تمرینات ورزشی روزانه برای افرادی که در معرض خطر بیماریهای قلبی هستند نیز مفید است.طبقه بندی:
ارسال توسط ---

قالب وبلاگ