مرتبه
تاریخ : شنبه 16 دی‌ماه سال 1391


شاهرگ گردن جوان ۲۰ ساله ای در پی نزاعی که بر سر دختر ۱۶ ساله رخ داد بریده شد و به قتل رسید.

این حادثه شب چهارشنبه گذشته در شهرک نوید مشهد هنگامی رخ داد که جوان ۲۱ ساله ای در حال گفت وگو با دختر نوجوانی بود که در این لحظه جوان ۲۰ ساله دیگری با آنان نزدیک شد و به مشاجره با جوان ۲۱ ساله پرداخت و گفت: با این دختر چکار داری؟

درگیری ۲ بچه محل لحظاتی بعد به نزاعی خونین کشیده شد و ناگهان جوان ۲۱ ساله چاقویی را بیرون آورد و با آن ضربه ای به گردن جوان ۲۰ ساله زد که با بریده شدن شاهرگ گردن، او خون آلود نقش بر زمین شد.
جوان مجروح بلافاصله به بیمارستان رضوی انتقال یافت اما تلاش پزشکان برای نجات وی به نتیجه نرسید و او بر اثر خونریزی شدید جان سپرد.
در پی مرگ جوان ۲۰ ساله، ماموران کلانتری آبکوه در تماس با قاضی ویژه قتل عمد، وی را در جریان وقوع قتلی خیابانی قرار دادند.
دقایقی بعد قاضی موحدی راد به همراه عوامل بررسی صحنه جرم و کارآگاهان پلیس آگاهی عازم بیمارستان شدند. جسد مربوط به جوانی بود که آثار ضربه چاقو در قسمت چپ گردنش مشاهده می شد و شریان حیاتی گردن وی قطع شده بود.
این گزارش حاکی است: عقربه های ساعت حدود ۱۰ شب را نشان می داد که با دستورات ویژه مقام قضایی، ماموران کلانتری آبکوه عازم محل درگیری شدند و پس از انجام تحقیقات مقدماتی، موفق شدند ضارب را شناسایی کنند.
ماموران ابتدا به منزل جوان مذکور رفتند اما بررسی ها حاکی از آن بود که ضارب به منزل یکی از بستگانش در بولوار ابوطالب گریخته است؛ بنابراین ماموران انتظامی با نظارت مستقیم قاضی ویژه قتل عمد، عازم بولوار ابوطالب شدند و در حالی که هنوز ساعتی از بامداد چهارشنبه نگذشته بود او را در یک عملیات غافلگیرانه به دام انداختند.
با اعترافات ضارب، ماموران انتظامی دختر ۱۶ ساله ای را که نزاع بر سر وی رخ داده بود نیز دستگیر و به کلانتری هدایت کردند.
دختر ۱۶ ساله در بازجویی های انجام شده گفت: از حدود ۲ ماه قبل با جوان ۲۰ ساله( مقتول) دوست شده بودم و از طریق تلفن با یکدیگر ارتباط داشتیم البته او گاهی از کنار خانه ما نیز عبور می کرد هنگام درگیری نیز وقتی دوستم آمد ما در حال گفت وگو با ضارب بودیم که به همین خاطر درگیری بین آن ها شروع شد.
اظهارات این دختر در حالی است که بررسی های پلیس نشان می دهد دختر ۱۶ ساله از چندی قبل به عقد پسر جوان دیگری درآمده بود و بنا به اظهارات دختر جوان آن ها با یکدیگر اختلاف داشتند.
متهم به قتل نیز که شبانه در کلانتری مورد بازجویی قرار گرفته بود در حضور مقام قضایی به قتل اعتراف کرد و گفت: من برای خرید نان و پنیر بیرون رفته بودم که دختر ۱۶ ساله به من متلک گفت.
او به من گفت: ماشاءا... چقدر خوش تیپی؟ من هم که چاق بودم فکر کردم او مرا مسخره می کند و همین موضوع موجب بروز بحثی میان ما شد.
وقتی جوان ۲۰ ساله (مقتول) آمد و اعتراض کرد درگیری بین ما آغاز شد در این هنگام او ۲ مشت به من زد و سپس گوشی تلفنش را بیرون آورد و به دوستانش زنگ زد که بیایند و مرا کتک بزنند من هم که عصبانی شده بودم چاقویم را بیرون کشیدم و ضربه ای به گردنش زدم.
گزارش حاکی است: با اعترافات متهمان این پرونده، مقام قضایی دستور داد تا جسد مقتول برای انجام معاینات به پزشکی قانونی حمل شود. تحقیقات بیشتر درباره این جنایت ادامه دارد.


منبع: خراسان


طبقه بندی:
ارسال توسط ---

قالب وبلاگ